Hakkımızda

Hakkımızda

Avşa adasına özgü tatil beldesi olarak yerel ve konaklama işletmelerinin tanıtımlarına dair hikayemiz 2014 yılında başladı. Avşa pansiyon işletmecilerinin misafir bulabilmek için komisyonculardan müşteri getirmelerini bekliyor ya da her deniz otobüsü ve diğer vapur saatlerinde gelen yolcuları karşılayıp pansiyonlarını tanıtmak için zorlu mücadele vermektelerdi. Bu durum uzun yıllarca devam etmiş ve ediyordu. Yaşanan bu süreç adaya gelen tatilciler içinde rahatsızlık olmaya başladı.

Tatilciler ve işletmeciler için daha keyifli ve profesyonel bir hizmet nasıl verilebilir düşüncesi ile yola çıktık ve talepler doğrutulsunda Avşa’ya özgü tanıtım internet sitesinin olmasında karar kılarak ilk websitemiz olan AvsaSitesi.com’u hayata geçirerek yayın hayatımıza başladık.

Yayım hayatımız ile beraber adaya gelecek misafirlerin ve işletmecilerin güvenini kazanmak ve markalaşma yönünde çalışmalarımızı yoğunlaştırmamız gerekti. Avşa adası pansiyon tanıtımlarımızı 2015 yılında faaliyete geçirebildik. Avşa adası online yerel websitesi olarak ilk yıllarda işletmecilerin tereddütleri oldu ve pek işe yaramayacağını düşündüler. Ancak ilerleyen yıllarda online tanıtımların gerçekten fiziki reklam ve tanıtım çalışmalarından daha üstün ve profesyonel olduğunu fark etmeleri ile 100’ün üzerinde Otel ve Pansiyon işletmelerine ait reklamlarımız ile adaya tatile gelmek isteyen misafirler ile aracılıksız olarak rezervasyon yapmalarına imkan verdik.

Yerel belde ve konaklama işletmeleri tanıtımlarında websitemizde yer almak isteyen ilk müşterimiz KOÇ MOTEL ve YEŞİLYURT PANSİYON destek vererek binlerce kişiye ulaşmayı başardık. Sezon içerisinde diğer pansiyon ve konaklama işletme yöneticileri bu durumu yavaş yavaş fark etmesi ile birlikte adımızı ve çalışmalarımızı duyurmakta başarı elde ettik. Site faaliyetimizin ilk sezonunda Temmuz ayına doğru websitemizdeki işletme sayısı 50 civarına yükselmeyi başardı. Her geçen gün ve yıl portföyümüz genişliyor ve müşteri memnuniyeti artarak devam etti.

Kurulduğumuz günden beri vizyon ve misyonumuza bağlı olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Günübirlik konaklama hizmetleri veren işletmelerin fotoğrafları profesyonel çekim ekibimiz tarafından fotoğraflanıyor ve bilgileri website editörlerimiz tarafından tanıtım metinleri hazırlanıyor. Böylece yanıltıcı ve sahte ilanların önüne geçmiş oluyor, adaya gelecek tatilcilerin güvenli tatil yapmalarını sağlıyoruz.

Tatilci ile işletmeyi aracılıksız – komisyonsuz olarak buluşturuyor ve herhangi ücret almıyoruz.